FAq

FAQ

Pytania, jakie otrzymujemy są różnorakie, więc dla Waszej wygody pozwoliliśmy je sobie posegregować. Jeżeli mimo naszych starań dręczą Cię pytania, na które odpowiedzi tu nie znajdziesz (i nie należą do ostatnie sekcji), to o wszystko możesz dopytać na spotkaniu. Gdyby jednak było coś, co chciałbyś załatwić szybciej lub prywatniej, to nie wahaj się pisać na krzysztof.listowski@klps.pl.

FAQ organizacyjne

Czy wasz Kościół jest w Polsce zarejestrowany?

Niestety, procedura się przedłuża… Ale jesteśmy dobrej myśli, to tylko kwestia czasu. Aktualny stan rzeczy i historię naszych starań odnajdziesz tu: Rejestracja Kościoła LPS

Jak wyglądają Wasze spotkania, dlaczego warto na nie przyjść?

Nasze spotkania są okazją do poznania wspaniałych ludzi. Jesteśmy otwarci na nowych, lubimy dobre żarty, makaron i piwo. Możesz z nami porozmawiać o czymkolwiek i na pewno nie zostaniesz odrzucony (wykluczywszy przypadki skrajne, jeżeli przyjdziesz do nas np. zachwalać pedofilię, to się możemy nie dogadać).

Nie jestem z Torunia, czy to przeszkoda?

Żadna, problemem jest tu jedynie kwestia Twojego dojazdu.

Nie mam ukończonego 18. roku życia, czy mogę przyjść na spotkanie?

Możesz, jeżeli Twoi rodzice/prawni opiekunowie nie są temu przeciwni. Licz się natomiast z tym, że alkoholu Ci nie damy…

Kto może przyjść na spotkanie?

Absolutnie każdy. Możesz się nie odnaleźć, jeżeli zupełnie nie masz dystansu do siebie lub myślisz w sposób radykalnie fanatyczny albo masz dużo tematów, o których nie chcesz, by przy Tobie rozmawiano.

Czy spotkania są płatne?

W ŻADNYM WYPADKU. Nigdy nie będziemy od Ciebie wymagać żadnych datków finansowych ani nawet Ci ich subtelnie sugerować. Oczywiście w restauracji musisz zapłacić obsłudze za to, co zjesz i wypijesz, ale przyznaj, to nie nasza wina…

FAQ teologiczne

Kim jest Latający Potwór Spaghetti [LPS]?

LPS jest niewidzialną i niewykrywalną istotą, stwórcą całego Wszechświata. Jest wszechmogący albo prawie wszechmogący, zdania na ten temat są podzielone. Kocha nas wszystkich (Tak, Ciebie też!) i z tego powodu zależy mu na naszym szczęściu.

Jak wygląda LPS?

LPS składa się z dwóch mięsnych klopsów, dwóch oczu na czułkach i dowolnie dużej ilości dowolnie długich i poskręcanych macek z makaronu.

Ten opis jest trochę dziwny… Dlaczego wygląda akurat tak?

LPS jest bogiem radości i humoru, jego wygląd to zapewne żartobliwa odpowiedź na nasze uczone teorie transcendencji Absolutu i innych trudnych wyrazów.

Czy macie jakąś świętą księgę, z której nauczyłbym się więcej, niż z tej rozpiski, do której nic osobiście nie mam, ale widać na pierwszy rzut oka, że na kolanie ją ktoś pisał?

Oczywiście, mamy aż dwie! Oto i one: Święte Pisma.

Z niektórymi elementami Waszych świętych ksiąg się definitywnie nie zgadzam, czy to mnie przekreśla jako wyznawcę?

Ani trochę! LPS ma świadomość, że każdy z nas ma swoje własne poglądy i swoje własne sumienie. Dopóki to, co robisz, jest dobre, nawet Rada Kościoła nie może się Ciebie czepiać z powodu poglądu na temat jakiegoś zapisu.

A jakbym chciał jakiś krótki zbiór nakazów i zakazów, to uświadczę?

Nakazów i zakazów nie, jedynie subtelne wskazówki: 8 wolałbym, żebyś …  

Nie lubię makaronu/piwa bądź jestem na któreś z nich uczulony albo z innych powodów go nie jem/nie piję, czy to bardzo źle?

Potwór jest tolerancyjny. Makaron i piwo są święte, ale nie są niezbędne do zbawienia.

O, właśnie – macie jakieś zbawienie?

Mamy, i to jakie! W naszym niebie mamy wulkany piwne, fabryki striptizerek/striptizerów oraz ogólną powszechną szczęśliwość.

Ale czy ja nie mówiłem, że ja piwa nie…